ВИДЕО: Руски ММА-борач брутално изрешетан во кафеана среде бел ден

Од:

Поранешниот руски борач во ММА, Шамил Абдулмуслимов, е убиен среде бел ден во градот Касавјурт во Дагестан, кога тројца напаѓачи влегле во ресторанот во кој седел, а едниот од нив со „калашников“ брутално ја изрешетал 35-годишната жртва.

На вознемирувачките снимки од безбедносните камери во ресторанот, се гледа како напаѓачите пристигнуваат во кафеаната, по што влегуваат и го бараат одвоениот дел во кој седел Абдулмуслимов, па отвораат оган врз него. По ова, тројцата вооружени се пресметуваат со еден од луѓето кои седеле на маса со борачот, но тој некако успева да го преживее нападот.

Според руските медиуми, напаѓачите, кои го убиле Абдулмуслимов поради спор за градежна парцела, биле набргу идентификувани од страна на полицијата, а станува збор за Мургамудин Мурадисов, познат локален криминалец, неговиот син и уште еден член на нивната банда.

Би можело да ве интересира

Слуцки: Убиството на иранскиот научник е терористички чин, Русија го осудува злосторството

Ана Ололовска

Шојгу: Германската министерка за одбрана зборува како да е во основно училиште

Ана Ололовска

Руски воен авион Су-27 пресретна американски извидувачки авион РЦ-135

Ана Ололовска

Трет ден по ред Русија бележи по повеќе од 500 умрени од коронавирус

Ана Ололовска

Русија ќе вакцинира 400.000 војници против коронавирусот

Ана Ололовска

Во Русија рекордни 27.543 новозаразени со коронавирусот

Ана Ололовска