(ВИДЕО) Руска армија: Уништивме пратка оружје од Запад

Од:

Руската армија тврди дека уништила пратка западно оружје во украинскиот регион Житомир.

Извештајот доаѓа од руската новинска агенција Интерфакс, која вели дека Русија користела ракети Калибар од морето.

Би можело да ве интересира

Канада испрати два воени брода во Балтичко Море

Путин првпат од почетокот на војната патува надвор од Русија

Русија: Не гаѓавме цивилни цели во Киев, уништена е фабрика за оружје

Катерина Павлова-Николовска

Унгарија ја предупреди ЕУ: Луѓе, вразумете се

ВИДЕО: Повеќе од 20 илјади странци од 50 земји се борат за Украина

ВИДЕО: Објавени снимки од гранатираните објекти во Киев, први информации за жртви

Катерина Павлова-Николовска