ВИДЕО: Русите објавија нова снимка од мобилизацијата

Од:

„Волонтерите како дел од делумната мобилизација продолжуваат да посетуваат борбена обука на јужниот полигон“, се вели во описот.

dobivaj vesti na viber

Би можело да ве интересира

Чавушоглу верува дека до пролет во Украина ќе има примирје или преговори

Русија најави евакуација од источниот брег на Днепар

Русија „огорчена“ од поддршката на Франција за формирање Суд за воени злосторства во Украина

Инспектори на ОН истражуваат дали руските напади врз инфраструктурата се воени злосторства

Украина најави забрана за црквите поврзани со Русија

Горан Наумовски

Медведев: Властите во Киев станаа непријатели на православната вера