ВИДЕО: Пукање во училиште во Нешвил, има мртви

Од:

Три ученици се мртви по пукањето во основно училиште во Нешвил, Тенеси јавуваат американските медиуми. Повеќемина се повредени според локалните власти.

Полицијата известува дека лицето кое пукало е мртво.

Од родителите е побарано да дојдат на одредена блиска локација.

Училиштето Ковенант во Нешвил, каде што се случи инцидентот, е приватно христијанско училиште за ученици од предучилишна возраст до шесто одделение.

Според неговата веб-страница, училиштето има приближно 200 ученици.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Две лица загинаа во пад на мал авион во Америка

Ана Ололовска

Напад со нож во Кливленд, ранети тројца полицајци

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бајден: Америка го доби она што и требаше, спречивме економски колапс

Ана Ололовска

80 години затвор за тинејџер кој си ги уби мајката и сестрата

Бебе почина во вжештено возило, родителите додека беа на миса и го оставија само три часа

ВИДЕО: Кинески борбен авион опасно се приближи до американски, Пентагон ја објави снимката

Ана Ололовска