(ВИДЕО) Пукање меѓу моторџиски банди во САД: На собир на речиси 30.000 моторџии, најмалку три лица загинаа

Од:

Најмалку две лица загинаа, а шест се ранети во пукање во Ред Ривер во американската држава Ново Мексико. Судирот и пресметката меѓу моторџиите започнa на главната улица во тој град, недалеку од Санта Фе, за време на мото рели, објави Ројтерс.

Градоначалникот изјави дека во престрелката загинаa три лица, а петмина се ранети.

– Станува збор за членовите на мото бандата – додаде градоначалникот, одбивајќи да даде какви било други информации.

Мото релито во Ред Ривер собра околу 28.000 моторџии од цела Америка.

Некои од повредените се пренесени во болница во Таос, објави локалната полиција на Твитер.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Американец падна во урнат мост поради инструкции на Гугл мап и се удави

Пронајдени се остатоци од исчезнатиот „невидлив“ американски авион

Горан Наумовски

Во САД: Исчезна „невидлив“ воен авион, армијата ги моли граѓаните за помош

Во САД: Полицајци се потсмеваат на девојка која нивен колега ја прегази на пешачки

(ВИДЕО) Невидено понижување на новата американска политичка ѕвезда: Обезбедувањето ја избрка од театар, објавена снимка

Границата на САД и Мексико е најопасниот премин на светот: Стотици мртви и исчезнати