(ВИДЕО) Први снимки по страшниот масакр во Тајланд: Одекнува липање пред градинка

Од:

На социјалните мрежи се појавија првите снимки на кои се гледа ужасот што се случи утрово во градинка во Тајланд. Имено, според неофицијални информации на Пања Камраб, поранешен полицаец пукал во полна градинка и убил најмалку 30 луѓе. 23 од убиените се деца.

dobivaj vesti na viber

На видеото се гледа како луѓето плачат, вклучувајќи ги и родителите кои се уште не можат да поверуваат што се случило.

Според последните информации напаѓачот се самоубил. Напаѓачот употребил и огнено и ладно оружје, а локалните медиуми јавуваат дека меѓу жртвите се и неговата сопруга и децата.

Би можело да ве интересира

Најмалку еден човек загина при напад врз полициски комплекс во Тајланд

А1он

Лидерот на Хонг Конг позитивен на коронавирус по самитот на АПЕК на Тајланд

А1он

Тригодишно девојче го преживеа масакрот во Тајланд

Горан Наумовски

Само едно дете го преживеа масакрот во Тајланд, семејства се собираат околу градинката држејќи детски играчки во рацете

А1он

(ВИДЕО) Грозоморни детали за масакрот на Тајланд: Убиени бремена негувателка и двегодишни деца

Катерина Павлова-Николовска

Напаѓачот од Тајланд што избодел и пукал во деца е поранешен полицаец: Избегал со бел пикап, конзумирал наркотички средства

А1он