ВИДЕО: Пожар во облакодер во Лондон, ангажирани повеќе од сто пожарникари

Од:

Повеќе од 100 пожарникари се обидуваат да го локализираат пожарот што избувна на десеттиот кат на облакодер во источниот дел на Лондон, пренесуваат локалните медиуми.

Лондонските пожарникари на местото на настанот пристигнаа со 20 противпожарни возила.

Засега нема информации за повредени.

Би можело да ве интересира

Независна комисија за климатски промени: Британија не е подготвена за климатските закани

Ана Ололовска

„Рајанер“ ќе ја тужи Велика Британија за рестриктивните мерки за патувања

Ана Ололовска

Во Британија стравуваат поради најавеното зголемување на даноците

Ана Ололовска

Раб: Сакаме подобри односи со Москва, но ќе ја натераме да плати за злонамерното однесување

Џонсон: Растот на бројката на заразени со Ковид-19 предизвикува сериозна, сериозна загриженост

Ана Ололовска

Џонсон ги повика Европејците на „прагматизам и компромис“

Ана Ололовска