(ВИДЕО) Полска: Мајка убила три деца и ги чувала во замрзнувач

Од:

Обвинителите на северот на Полска денес ја сослушуваат жената која што е осомничена дека ги убила своите три новороденчиња, чии тела беа пронајдени во замрзнувач.

Портпаролот на полицијата Славомир Нојман, соопшти дека Лучина Д (41) од Лубав признала дека ги убила своите новороденчиња.

Таа истакнала дека ги чувала телата во замрзнувач, бидејќи не можела да се одвои од нив.

Доколку биде обвинета за убиство може да добие доживотна казна затвор. Форензичарите се обидуваат да ги утврдат причините за смртта на бебињата, а полицијата ќе го сослуша и мажот на Лучина.

Елена Георгиевска

Би можело да ве интересира

Тројца тинејџери повредени во напад со нож во средно училиште во Полска

Паркиран автомобил во Полска ја попречуваше поправката на улицата, па го забетонираа

Предраг Петровиќ

Полска ќе добие нова влада, покажуваат првите резултати од излезните анкети

(ВИДЕО) Голем протест против властите во Варшава, дојдоа милион луѓе

Горан Наумовски

Злосторство во Полска: Пронајдени тела на три бебиња, мајката осомничена за убиство и инцест

Горан Наумовски

Сантос се уште не знае дали ќе остане селектор на Полска

Горан Наумовски