(ВИДЕО) Полицијата во Истанбул ликвидира сомнителна жена во метрото

Од:

Во метро станицата Шишхане во Истанбул се слушнале пукотници, пишува турскиот весник „Хаберерк“.

Според турскиот весник, полицијата ликвидирала едно лице, поточно „сомнителна жена во метрото“.

Очевидци тврдат дека слушнале најмалку 60 истрели. Според дел од медиумите, токму жена го носела ранецот со екплозив по кој денеска најмалку шест лица загинаа, а околу 53 се повредени по нападот на најпознатата улица и пешачка авенија во Истанбул, Истиклал.

Би можело да ве интересира

Шестгодишен ученик во САД застрелал наставник, директорот на училиштето добил отказ

Горан Наумовски

Двајца загинати во пожар во станбен објект на Ерменската католичка црква во Истанбул

А1он

ВИДЕО: Прв лет на ново беспилотно летало на турска компанија, побарувачката нагло порасна

А1он

Протест во Истанбул поради пресуда против градоначалникот на тој град во Турција

Горан Наумовски

Пукање кај Јариње, експлозии одекнуваат кај Звечани

Горан Наумовски

Пукање пред трговскиот центар во Бразил, загина малолетно девојче

Горан Наумовски