(ВИДЕО) Полицијата го уапси мажот кој држеше заложници во Дрезден

Од:

Германската полиција извести дека заложничката драма во Дрезден е завршена, а мажот кој држеше заложници е уапсен.

Засега се знае дека тој во заложништво држел две лица, директорот на аптеката и едно дете. За среќа, заложниците не се повредени.

Од полицијата велат дека киднаперот е повреден, а трговскиот центар се уште е затворен.

Би можело да ве интересира

Заложничка драма во трговски центар во Дрезден

Горан Наумовски

Повеќе лица излегле од продавница во Амстердам каде вооружено лице држи заложници

А1он

Заложничка драма во продавница на Епл во Амстердам

А1он

ВИДЕО: Уапсен човек што држеше заложници во Тбилиси, барал да се забрани коцкањето и банките да ги спуштат каматите

Жарко Настоски

Заврши драмата во Франција – ограбувачот на банка уапсен, заложниците ослободени

Жарко Настоски

ВИДЕО: Заложничка драма во банка во Франција, напаѓачот држи заробени неколку клиенти