ВИДЕО: Полицаец застрела бремена жена во Тексас

Од:

Шокантно видео на фатална кавга помеѓу американски полицаец и 45-годишна жена беше објавено на социјалните мрежи. Инцидентот се случил Бејтаун, Тексас.

Името на полицискиот службеник не е објавено, но полицијата во Бејтаун изјави дека е 11-годишен ветеран на одделот. Тој е на платено административно отсуство додека властите ги испитуваат.

“Окружниот обвинител на округот Харис е на сцената и помага во истрагата, како што е нормално во вакви инциденти”, рече полицијата во Бејтаун.

Би можело да ве интересира

Во Авганистан убиени двајца американски војници

Путин: САД би можеле да распоредат ракети во Романија и во Полска

Фредериксен разочарана од одлуката на Трамп да ја откаже посетата на Копенхаген

Во САД уапсено лице кое се заканувало дека ќе убива јужноамериканци

Партнерката на Борис Џонсон има забранет влез во САД

Во Јемен соборен американски дрон

Ана Ололовска