ВИДЕО: Пијани руски војници влетаа во аеродром со оклопен транспортер

Од:

Неколкумина руски војници, членови на екипажот на оклопно возило, пијани управувале со транспортерот „БМП-3“-от и влетале во бетонскиот ѕид и заштитната ограда на аеродром во близина на Волгоград, јави руската веб-страница База.

Неверојатниот, но не и толку неочекуван инцидент кога се работи за Русија и алкохолот, се случил пред три дена, а снимката од безбедносна камера на аеродромот стана вирална на социјалните мрежи.

Војниците, кои тргнале на вежба на полигон кој се наоѓа во близина, но завршиле заглавени во заштитната ограда, се приведени од воената полиција. Аеродромот продолжил да работи нормално, но дел од безбедносниот систем му е оштетен, соопштија властите.

Би можело да ве интересира

Слуцки: Убиството на иранскиот научник е терористички чин, Русија го осудува злосторството

Ана Ололовска

Шојгу: Германската министерка за одбрана зборува како да е во основно училиште

Ана Ололовска

Руски воен авион Су-27 пресретна американски извидувачки авион РЦ-135

Ана Ололовска

Трет ден по ред Русија бележи по повеќе од 500 умрени од коронавирус

Ана Ололовска

Русија ќе вакцинира 400.000 војници против коронавирусот

Ана Ололовска

Во Русија рекордни 27.543 новозаразени со коронавирусот

Ана Ололовска