ВИДЕО: Пијан маж држи шест деца за заложници во стан во Санкт Петербург

Од:

Маж, вооружен со секира, во заложништво држи шест деца во стан во населбата Колпино, предградие на Санкт Петербург, пренесоа руските агенции.

Извор од безбедносните служби изјавил дека човекот е пијан, а полицијата ја контактирала неговата сопруга, која не можела да влезе во станот.

Полицијата преговара со киднаперот, но тој досега не упатил никакви барања.

Тасс јавува дека човекот е забарикадиран во станот со децата, а како можна претпоставка за инцидентот се наведува негов конфликт со сопругата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Русија: Интернетот и мобилните телефони во прекин за време на протести за поддршка на Навални

Ана Ололовска

Русија: Уапсени уште неколкумина соработници на Навални, утре протести во 70 градови

Жарко Настоски

Албанија протера руски дипломат поради кршење на мерките за заштита од коронавирусот

Жарко Настоски

Русија: Уапсена и соработничката на Навални, опозиционерката Љубов Собољ

Жарко Настоски

Рускиот воен суд го осуди регрутот кој уби осум војници на 24,5 години затвор

Ана Ололовска

Кремљ: Се зависи од Бајден

Ана Ололовска