ВИДЕО: Падна во несвест во шоуто на пропагандист на Путин

Од:

Политичко ток-шоу кое го води пропагандистот на Путин, Владимир Соловјев беше прекинато откако еден од гостите се онесвести во студиото додека емисијата одеше во живо.

Андреј Карнеев, директор на Факултетот за азиски студии на Високата економска школа на Московскиот универзитет, се онесвести за време на панел дискусија за голем број политички прашања во Русија.

Подоцна беше кажано дека гостинот на емисијата се опоравил по инцидентот. Newsweek пишува дека Карнеев изјавил дека имал вртоглавица и не спиел доволно претходната ноќ. Исто така, тој рекол дека е нервозен.

„САД никогаш не ги сметаа обоените луѓе за луѓе“, рече Соловјев неколку моменти пред неговиот гостин да се онесвести. Видео снимката од човекот кој се онесвести во емисијата на пропагандистот на Путин има илјадници прегледи.

Корисниците на социјалните мрежи се потсмеваат на видеото. Еден корисник на Твитер коментираше: „Не можеше да го слуша Соловјев, па реши да умре“.

Шоуто на Соловјев во Русија се прикажува веќе 11 години.

Би можело да ве интересира

Пригожин не застанува со критики: „Факции во Кремљ ја уништуваат руската држава“

Ана Ололовска

Лукашенко: Направивме само една грешка, требаше да ја докрајчиме Украина пред девет години

Ана Ололовска

ВИДЕО: Жената која го обвини Бајден за сексуален напад пребега во Русија

Катерина Павлова-Николовска

Русија: Украина гранатираше пограничен град, оштетени згради, запалени возила…

Ана Ололовска

Медведев: Британија е вечен непријател на Москва

Ана Ололовска

Легија на слободата на Русија: Регрутираме илјадници за да ја нападнеме Москва

Ана Ололовска