ВИДЕО: Откриена бомба во трговски центар во Брисел

Од:

Експлозивна направа е откриена попладнево во трговски центар во населбата Волуве во Брисел.

Претставник на белгиската полиција потврди дека станува збор за бомба.

– Проблемот е реален, изјави тој.

По откривањето на направата полицијата спроведе целосна евакуација на присутните во трговскиот центар.

Во тек е акција на специјалните полициски тимови за деактивирање на бомбата.

Би можело да ве интересира

Белгија не може да се договори за назначување европски комесар

„Гардијан“: Лондон повлекува дипломати од Брисел поради брегзит

А1он

ХСБЦ ќе и плати на Белгија речиси 300 милиони евра поради обвинувања за даночни измами

Џонсон телефонски разговараше со Макрон за Брегзит

Во Холандија и Белгија рекордно високи температури

ВИДЕО: Стотици патници останаа на половина пат поради проблеми со напојувачката мрежа во Белгија

Татјана Ташкова