ВИДЕО: Огромен кратер проголта автомобили во Неапол

Од:

На паркиралиште во близина на ковид центарот во Неапол утрово се отвори огромен кратер длабок околу 20 метри. Отворањето на земјата било проследено со голема бучава и татнежи.

На местото каде што се отворена огромната дупка има пожарникари кои со кучиња трагачи се обидуваат да утврдат дали има луѓе во урантитите. Во кратерот пропаднаа неколку автомобили. Засега нема пријави за изчезнати или повредени лица.

Би можело да ве интересира

Италија ќе преземе правни мерки поради доцнењето во испораката на вакцини

Ана Ололовска

Девојче почина поради предизвик на ТикТок, започната истрага во Италија

Ана Ололовска

Синдикат: Италијанската издавачката група „Геди“ отпушта новинари

Ана Ололовска

Во Италија намалена брзината на ширење на коронавирусот

Ана Ололовска

Во Италија пад на бројот на новозаразени и починати од Ковид-19

Жарко Настоски

Италија ќе го тужи Фајзер поради доцнење на испораката на вакцини

Ана Ололовска