ВИДЕО: Ограбена позната париска златарница, разбојник со скутер однесе накит вреден милиони

Од:

Познатата златарница „Шоме“ во Париз попладнево околу 17 часот е ограбена од страна на разбојник, кој одзел накит и скапоцени камења во вредност од два до три милиони евра.

Златарницата „Шоме“ се наоѓа во близина на Елисејските полиња во Париз.

Како што објави весникот „Паризиен“, разбојникот, кој дошол со скутер, влегол во познатата златарница околу 17 часот со пиштол и одзел накит и скапоцени камења. Никој не е повреден во грабежот.

Би можело да ве интересира

Популарноста на Макрон во пораст во пресрет на претседателските избори

Ана Ололовска

Ле Дриан: Ќе треба време да се излезе од француско-американската криза

А1он

Данска ги поддржа САД во спорот со Франција за подморниците

А1он

Нови навивачки инциденти во францускиот фудбал

А1он

Французинка осудена на 18 месеци затвор за фалсификување ковид пропусница

Ана Ололовска

Морисон: Австралија трпеливо ќе ги гради односите со Франција

Ана Ололовска