ВИДЕО: Објавена снимка од руските напади во Днепар

Од:

„Русија удри во станбени згради во Днепар. Терористите не дозволуваат луѓето мирно да го поминат викендот“, напиша украинскиот пратеник Олексеј Гончаренко на Твитер.

Би можело да ве интересира

Песков: Американските ракети со долг дострел дополнително ќе го ескалираат конфликтот

А1он

Руски функционер: Бахмут е оперативно опколен

А1он

Украина: Наместо тенкови ни требаат дронови

А1он

Руски новинар осуден на осум години затвор за ширење „лажни вести“ за руската армија

А1он

На Украина треба да и се дозволи да влезе во НАТО веднаш штом ќе заврши војната вели новиот чешки претседател

А1он

Бајден: Ќе разговарам со Зеленски за украинските барања за испорака на софистицирано оружје