ВИДЕО: Објавена драматична снимка од уривање на Ф-35 во Средоземното Море

Од:

На социјалните мрежи е објавено драматично видео од неодамнешното уривање на воениот авион Ф-35 веднаш по полетувањето од носачот на авиони на британската морнарица.

dobivaj vesti na viber

На видеото се гледа како пилотот се катапултира пред авионот да се урне во Средоземното Море.

Британското Министерство за одбрана изјави дека е рано да се коментира снимката и дека се прават напори за извлекување на авионот, пренесува Би-Би-Си.

На видеото, кое очигледно е снимено од една од надзорните камери на носачот на авиони, се гледа и како пилотот се катапултира од авионот. Набргу откако авионот исчезнува од видното поле, може да се забележи како падобран се движи кон морето директно пред брод тежок 65.000 тони.

Би можело да ве интересира

Истрага во Велика Британија, дали зголемената смртност е поради локдаунот или последица на корнавирусот

Горан Наумовски

Британски лидери: Нацијата се соочува со вонредна здравствена состојба

А1он

Рекорден пад на реалните плати во Велика Британија

А1он

„Хитроу“ продолжува со мерката за ограничен број опслужени патници на заминување

Ана Ололовска

Исламскиот совет на Британија и премиерот Џонсон го осудија нападот врз писателот Салман Ружди

Ана Ололовска

ВИДЕО: Дете загина при експлозија на гас во куќа во Лондон

А1он