ВИДЕО: Нов Зеланд без корона ја дочека 2021

Од:

Нов Зеланд веќе влезе во 2021 година. На пристаништето во Оукленд се собраа илјадници граѓани да го прослават дочекот на Новата Година. Во земјата која успешно се справи со коронавирусот, за разлика од речиси целиот свет нема забрани за движење за празниците. Жителите можеа без ограничувања да го следат величенствениот огномет.

Претходно 2021 година први ја дочекаа Самоа и Кирибати.

Би можело да ве интересира

На „Тајмс сквер“ повторно ќе се слави Нова година

Ана Ололовска

Фејсбук: Преку Ватсап разменети 1,4 милијарди пораки и повици за Нова година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во Струга и Куманово со огномети се дочека 2021 година

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Со огномети, Скопје ја дочека Новата година

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Огномети од целиот свет на пречекот на Новата година

Жарко Настоски

ВИДЕО: Јапонија и Кореја влегоа во 2021 година

Жарко Настоски