ВИДЕО: Нов инцидент во Франција – човек вооружен со ножеви нападнал полицајци

Од:

Француските полицајци во 15-от округ на Париз употребиле гумени куршуми и електрошокер за да совладаат човек што ги нападнал, вооружен со ножеви, јавија локалните медиуми.

Според информациите на службите за вонредни ситуации, полицијата излегла на местото на инцидентот поради пријава за семејна кавга. Како што пишуваат медиумите, мажот, чијашто возраст не е соопштена, има ментално пореметување, а се обидел со нож да ги повреди полицајците, извикувајќи „Алах е голем“.

Во инцидентот нема повредени, соопшти полицијата.

Би можело да ве интересира

Клод Геант обвинет за „криминално здружување“ за Либиско финансирање на кампањата на Никола Саркози

Ана Ололовска

Макрон ќе му оддаде почит на Валери Жискар Д’Естен вечерва преку телевизијата

Ана Ололовска

Претрес во 76 џамии во Франција поради верски екстремизам

Ана Ололовска

Почина поранешниот француски претседател Валери Жискар Д’Естен

Ана Ололовска

Германија и Франција ја поддржуваат стратегијата за развој на НАТО

Ана Ололовска

Oпштата вакцинација против Ковид-19 во Франција е планирана за периодот април-јуни

Жарко Настоски