(ВИДЕО) Невидено понижување на новата американска политичка ѕвезда: Обезбедувањето ја избрка од театар, објавена снимка

Од:

Републиканската претставничка на американскиот Претставнички дом Лорен Боберт и нејзината придружба беа отстранети од театарот Буел во Денвер, Колорадо во неделата бидејќи политичарката „пушеше електронска цигара“, „пееше“ и „правеше неред за време на изведбата на мјузиклот „Бубимир““. ., пишува CNN.

Снимките направени од надзорните камери на театарот покажуваат дека персоналот се приближува до Боберт и нејзината придружба додека седеле во гледалиштето.

По краток разговор, Боберт и нејзината придружба стануваат од своите места и ја напуштаат салата. Камерите поставени на друго место во театарот покажуваат дека политичарката и нејзината придружба го напуштаат театарот.

CNN дознава дека три различни луѓе се пожалиле на однесувањето на политичарката. Во извештајот испратен до CNN од театарот се вели дека Боберт и нејзината придружба ги малтретирале луѓето околу нив и користеле мобилни телефони. Се вели и дека биле бучни.

Театарот во извештајот по инцидентот не соопшти дека се работи за Лорен Боберт бидејќи полицијата не интервенирала.

Политичарката во вторникот на социјалната мрежа Х напиша дека била на претставата „Бубимир“ во театарот Буел и дека е „виновна што се смеела и пее премногу гласно“.

„Вистина е, уживав во прекрасниот „Бубимир“ во театарот Буел и виновна сум што се смеев и пеев премногу гласно. Сите треба да ја видат претставата и ве молам да ми кажете како завршува“, рече Боберт.

Менаџерот на политичката кампања на Боберт, Дру Секстон, рече дека политичарката ги негира тврдењата дека пушела електронска цигара во театарот. Секстон, сепак, рече дека Боберт го користела нејзиниот мобилен телефон за да фотографира од настапот, но само затоа што не знаела дека тоа не е дозволено.

Боберт е позната по тоа што го прекина американскиот претседател Џо Бајден додека тој се обраќаше во Конгресот минатата година.

Би можело да ве интересира

Пукање во Лас Вегас: Има мртви и ранети

Горан Наумовски

(ВИДЕО) 84-годишен Американец до смрт ја претепа сопругата откако се скарале за мачката

Горан Наумовски

Американски воен авион падна во океанот во близина на Јапонија, во него имало осум лиц

Четиригодишната Абигејл Едан, најмладата киднапирана американка е меѓу ослободените

Катерина Ѓуровски

Хамас денеска го ослободува првиот американски заложник

Во САД: Пукање во хотел, најмалку 20 повредени

Горан Наумовски