ВИДЕО: НАСА сними крст во круг на Марс

Од:

Експертите на НАСА се во недоумица поради видео записот кој нивната камера „Ровер“ го забележала на Марс, а на кој се гледа круг во кој има крст.

Снимката која што е направена на 12-ти јули, е објавена на „Јутјуб“ под наслов „Древни вонземајни на Марс“.

Експерите се во дилема дали овој чуден кртст на Црвената планета е природен феномен или го направил некој од нивните ровери.

Е. Г.

Би можело да ве интересира

НАСА ќе лансира ровер на Марс

Ана Ололовска

Габа од Чернобил како штит за астронаутите во Вселената

Ана Ололовска

Ученички од Индија открија астероид блиску до Марс

Ана Ололовска

Астероид ќе мине покрај Земјата во август

Ана Ололовска

„Упорност“ в четврток ќе полета кон Марс

Ана Ололовска

Москва и Вашингтон започнаа преговори за регулација на оружјето во Вселената

А1он

Leave a Comment

11 + 11 =