ВИДЕО: Одрон во Италија затрупа згради и автомобили, 13 исчезнати

Од:

Најмалку 13 лица се водат за исчезнати од утрово во лизгање на земјиштето предизвикано од обилните врнежи на островот Искија, јавија италијанските медиуми.

Во одрон во градот Казамихола Терме, на северот од тој италијански остров, една куќа е затрупана, а неколку автомобили завршиле во морето, соопшти противпожарната служба.

Потрагата по исчезнатите е во тек.

Би можело да ве интересира

Италија го повлече предупредувањето за цунами

Уапсен убиец поврзан со Ндрангета, беше во бегство 16 години, последните три бил пица мајстор

Катерина Павлова-Николовска

Италијанската премиерка Мелони во посета на Либија

Ана Ололовска

Италијанската полиција уапси 56 припадници на мафијашкиот клан „Ндрангета“ и заплени 250 милиони евра

А1он

Трагедија во Рим, новороденче се задуши под неговата мајка

Горан Наумовски

Апсење во Италија во врска со корупцискиот скандал во Европскиот парламент

А1он