(ВИДЕО) Момче е застрелано од таткото на девојката, се обидело да му упадне во куќата

Од:

Џејмс Рејл (22) се обидел насилно да влезе во семејната куќа на поранешната девојка и ги игнорирал предупредувањата на нејзиниот татко дека има пиштол. Рејл се појавил во домот на неговата поранешна девојка Алисон Дакроу во Сиднеј, Охајо, година и пол откако раскинале. Камерата на вратата го снимила мажот како се обидува насилно да влезе во куќата.

dobivaj vesti na viber

Во еден момент Рејл се обидува да ја скрши бравата и насилно влегол внатре. Но, зад вратата е таткото на Алисон, Мичел Дакроу, кој може да се слушне како го предупредува младиот: „Имам пиштол!“. Рејл продолжува да удира на влезната врата и тогаш Мичел испука три куршуми кон него, принудувајќи го да се повлече.

22-годишникот бил застрелан во левото, десното рамо и грбот. Алисон му рекла на својот татко за време на повикот на 911: „Тато, ништо не можеше да направиш, ми го спаси животот“. Големата порота во Окружниот суд во Шелби одлучи да не го обвини Мичел Дакре според законот „Застанете на вашето место“ во Охајо, кој им дозволува на сопствениците на куќи да користат смртоносна сила кога им се закануваат.

Сестрата на Рејл, Џесика Мари Колберт, рече дека нејзиниот брат не требало да биде убиен. Таа на Фејсбук напиша: „Мич го застрела во грб и го уби. Се надевам дека твоите денови ќе бидат полоши од кога било. Ти си одвратен изговор за човечко суштество заедно со ќерка ти“.

Би можело да ве интересира

Австралија го намали нивото од закана од тероризам

А1он

ОН: Австралија мора да ја укине мерката задолжителен притворот за имигрантите, особено притворањето деца

Четворица Кинези убиени на фарма со марихуана во САД

Горан Наумовски

14-годишно девојче во Франција било силувано и убиено

Четворица студенти избодени до смрт, полицијата трага по убиецот, во истрагата се вклучи и ФБИ

Средбата на премиерот на Австралија и претседателот на Кина – знак за затполување на билатералните односи

А1он