(ВИДЕО) Макрон го криеше часовникот од 80 илјади евра додека зборуваше за примателите на социјална помош

Од:

Францускиот претседател, Емануел Макрон предизвика бес кај Французите откако во емисија во која зборуваше за пензиската реформа и за примателите на социјална помош се обидуваше да го сокрие часовникот од 80 илјади евра.

На видеото може да се види дека Макрон ненадејно ја спушта раката под маса среде полемиката, а се гледа како го симнува часовникот дискретно, ставајќи го до себе од левата страна за да не се види на камерата, а потоа ја продолжува расправијата, само овој пат без часовникот на раката.

Интервјуто се емитуваше додека се одвиваа протестите против реформата која предвидува пенизонирањето да биде наместо на 62 на 64 години.

Би можело да ве интересира

Макрон и Шолц ги повикаа Приштина и Белград на нови избори на северот на Косово

Макрон: Франција не е во војна со Русија

Макрон му вети на Зеленски лесни тенкови, оклопни возила, обука на војници…

Горан Наумовски

Шефот на Вагнер му се заканува на Макрон: Ќе ти ги извадиме забите од таа злобна уста со клешти

Ана Ололовска

Макрон наводно работи со Кина на таен план за мир во Украина

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Демонстранти повторно го напднаа Макрон: Дај си оставка