ВИДЕО: Луѓето едвај останаа на нозе кога страотен земјотрес го погоди Мексико

Од:

Луѓето се разбегаа по улиците на Мексико кога го погоди земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер. Оние кои земјотресот ги затече надвор, едвај останаа на нозе. Се нишаа дури и уличните светилки, семафорите и дрвјата.

Како што соопшти Американскиот геолошки завод, епицентарот на земјотресот бил по должина на пацифичкиот брег на државата Оахака.

Претседателот на Мексико, Андрес Лопез Обрадор се огласи преку видео на социјалните мрежи, велејќи дека сè уште не е познато колкава е штетата.

Вознемирените луѓе остануваат на улиците и се обидуваат да одржуваат дистанца помеѓу себе поради пандемијата, дел од нив носат заштитни маски, а некои не.

Би можело да ве интересира

Мексико планира да ги извлече телата на рударите настрадани во 2006 година

Ана Ололовска

Земјотрес регистриран во Турција

Земјотрес од 4.3 степени регистриран во Атина

А1он

Земјотрес регистриран во близина на Берово

Ана Ололовска

Објавени снимки од моментот на земјотресот во Чиле

Ана Ололовска

Земјотрес со јачина од 5,2 степени на Камчатка

Ана Ололовска