ВИДЕО: Луѓе и автомобили неконтролирано се лизгаат по замрзнатите улици во САД

Од:

Страшното снежно невреме и големите студови што го зафатија поголемиот дел од САД предизвикаа одгромни пронлеми, недостаток на струја, блокирани аеродроми, а приајвени со над 20 жртви. Дел од нив во сообраќајни несреќи.

Замзнатите улици предизвикаа хаос во сообраќајот, а тешко е движењто по улиците на кои има дебел слој мраз. На социјалните мрежи се објавени видеа на ко исе гледа дека автомобилите губат контрола и се лизгаат по неколку метри по улиците. Се гледа и човек кој паѓа и долго се лизга и не може да запре на замрзнатата улица.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Поплавени над 60 објекти во невремето во Делчево и околината

Горан Наумовски

Невреме со град во Делчево и околината: Поројниот дожд поплави голем дел од подрумските простории

Поради деветгодишен спор околу децата: Ја уби сосетката бидејќи нејзините деца си играа покрај куќата

Утре попладне нестабилно со пороен дожд

Горан Наумовски

Мајк Пенс се кандидира за претседател на САД, ќе се бори против Трамп

Поранешен американски шпион: Време е да се каже вистината за НЛО

Ана Ололовска