(ВИДЕО) Ја убил мајка си, нејзиното тело го исекол на парчиња и ги фрлил во контејнери низ Одеса

Од:

Украинската полиција уапси маж (38) под сомнение дека на 30 мај ја убил мајка си, а потоа нејзиното тело го исекол на парчиња и ги фрлил во контејнери низ Одеса.

Грозоморниот случај бил откриен кога граѓанин пријавил дека пронашол женска глава во контејнер додека исфрлал ѓубре.

Полицијата набрзо пристигнала на местото на настанот, а потоа почнале да пристигнуваат извештаи дека се пронајдени и други делови од телото.

Набрзо било утврдено дека жртвата е 60-годишна Украинка, жителка на Одеса.

Истражителите се сомневале дека нејзиниот син по расправија неколку пати ја удрил со секира, а кога таа беспомошна паднала на подот, па ја задавил. После тоа, телото го одвлекол во бањата, каде го исекол телото на парчиња и ги спакувал во вреќи.

Потоа отишол дома и се вратил следниот ден за да ги отстрани деловите од телото.

Полицијата за неполни 24 часа успеала да го идентификува и да го уапси.

Доколку се докаже дека е виновен, му се заканува затворска казна до 15 години.

Би можело да ве интересира

Тригодишно момче и двајца возрасни се убиени на Флорида

Двојно убиство во Гевгелија, брат го убил брати си и снаата

Предраг Петровиќ

Османи: Го осудувам убиството на полицаецот на Косово, моето срце е со неговото семејство

А1он

Насилна смрт откри обдукцијата кај 35-годишниот скопјанец, пронајден во опожарениот стан во Хром

Предраг Петровиќ

УЕФА ја казни Украина за расистичко навивање пред натпреварот со македонската репрезентација

33-годишен арачиновец е осомничен за обид за убиство во Аеродром

Горан Наумовски