ВИДЕО: Итна евакуација на аеродромот во Франкфурт, закана со огнено оружје, во тек е полициска акција

Од:

Поради наводна закана со огнено оржје полицијата нареди итна евакуација на аеродромот во Франкфурт.

Неколку сектори од аеродромот се затворени, а полицијата замоли да не се спделуваат видеа од настанот на социјалните мрежи.

На едно од видеата кои сепак се појавија се гледа полицаец со вперено оружје на лице кое лежи на земја.

Поради оваа ситуација можно е некои летови да бидат одложени.

На патниците им е однапред соопштено да го проверат статусот на летот пред да пристигнат во зградата на аеродромот.

Засега нема детали за тоа што го предивикало инцидентот. Се огласи и полицијата која соопшти дека акцијата е завршена.

Би можело да ве интересира

Луѓе во години се тепале пред кафеана во Аеродром

Жарко Настоски

Воени и полициски специјалци го обезбедуваат празниот аеродром во Тирана

Жарко Настоски

Општина Аеродром награди три идејни решенија за проектирање управна зграда

Ана Ололовска

Приведен дилер од Аеродром

Јавниот повик за асистенти за деца со посебни образовни потреби во Аеродром завршува в петок

Ана Ололовска

Општина Аеродром објави јавен повик за избор на асистенти за деца со посебни образовни потреби

Ана Ололовска