ВИДЕО: Историското ракување на Ким Јонг-ун и Доналд Трамп

Од:

Ким Јонг-ун и Доналд Трамп си пружија рака еден на друг, а ракувањето кое беше проследено од целиот свет, траеше десетина секунди.

Трамп е првиот американски претседател кој се сретнал со некој лидер од Северна Кореја за време на својот активен претседателски мандат.

Би можело да ве интересира

Њујорчани од денеска добиваат по сто долари ако се вакцинираат

Жарко Настоски

ВИДЕО: Четири жени ограбиле аптека во Сан Франциско и побегнале со украдените производи

Ана Ололовска

Бајден наложи строги правила за вакцинација за федералните службеници

Ана Ололовска

Масовно посетен фестивалот Лолапалуза во Чикаго, експертите загрижени поради ширењето на вирусот

Ана Ололовска

Работата од дома во САД ќе го зголеми економското производство за 160 милијарди долари

Ана Ололовска

Пелоси го нарече Мекарти „морон“ поради критиките за заштитните маски

Ана Ололовска