ВИДЕО: Хеликоптер се урна меѓу луѓе на популарната плажа во Мајами

Од:

Хеликоптер се урна на популарната Мајами Бич, во непосредна близина на луѓето кои беа на плажата.

„Хеликоптер се урна денеска во Атлантскиот Океан во близина на Мајами Бич, Флорида, на неколку метри од капачите на една од најпопуларните плажи меѓу туристите“, соопштија официјални лица.

Двајца патници од леталото се пренесени во блиската болница во стабилна состојба, а според достапните податоци се чини дека нема други повредени, пренесува АП.

На видеото објавено од полицијата се гледа како хеликоптер се спушта над океанот и се урива во водата, додека луѓето се сончаат на плажа, а други пливаат, јавува АП.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Скандал на аеродромот во Мајами: Вработените крадат од патниците

Катерина Ѓуровски

Близначки пронајдени мртви во кутија за играчки на Флорида: Се задушиле објаснува мајката

(ВИДЕО) Драматични снимки од Флорида, се е под вода: „Ситуацијата е крајно опасна“

(ВИДЕО) Драма на лет за Флорида: Четири лица повредени во авион поради силни турбуленции

ВИДЕО: 18-месечно девојче од Флорида почина од жештина заборавено во автомобил

(ВИДЕО) Неверојатна снимка: Шимпанзо кое го помина целиот живот во кафез првпат го виде небото