ВИДЕО: Гувернерот на Њујорк пред камери се тестираше за коронавирус

Од:

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо, се тестираше за Ковид-19 на редовната прес-конференција за новинарите.

„Не одам редовно на доктор“, рече Куомо, откако му беше земен брис од носот, додавајќи дека „не сака инекции“.

Тој рече дека сака да покаже дека тестот се спроведува лесно и дека ги охрабрува граѓаните да се тестираат.

Бројот на смртни случаи од Ковид-19 во Њујорк во саботата изнесуваше 139, нешто пониско во однос на петокот, кога имаше 157 смртни случаи.

Би можело да ве интересира

И натаму расте бројот на починати од ковид-19 во Британија

Жарко Настоски

Грција го продолжи карантинот за една недела, од 1 февруари се отвораат средните училишта

Жарко Настоски

Во Италија пад на бројот на новозаразени и починати од Ковид-19

Жарко Настоски

Бајден: Следниот месец веќе ќе имаме половина милион мртви, вакцинирањето досега е „мрачен неуспех“

Жарко Настоски

Земјите од ЕУ меѓусебно ќе си ги признаваат тестовите за Ковид-19

Жарко Настоски

Австрија: Задолжителна маска FFP2 и растојание од два метра

Жарко Настоски