ВИДЕО: Гори станица од лондонското метро, имало експлозии

Од:

Голем пожар избувна попладнево на метро станица во центарот на Лондон. Според очевидци, се слушнале експлозии, а патниците биле веднаш евакуирани.

Пожарот се случил на станицата „Елефант енд Касл“ околу 14 часот по локално време. Станицата е набргу затворена, објавија локалните власти на Твитер.

Засега нема информации за жртви. Полицијата соопшти дека пожарот не е поврзан со тероризам.

Би можело да ве интересира

Локализиран голем пожар кај пречистителната станица за отпадни води во Кочани

Ана Ололовска

Откриени два случаи на варијанта Омикрон во Британија

Ана Ололовска

Медицинските уреди подобро функционираат кај белци предупредува британскиот министер за здравство

Катерина Павлова-Николовска

Пожар до темел изгоре четири бараки во Гостивар, осум семејства останаа без дом

Катерина Павлова-Николовска

Пожар во училиштето „Ферид Бајрам“ во Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Успешен пробен лет со целосно синтетичко гориво

Ана Ололовска