ВИДЕО: Голем пожар во хемиска фабрика направи хаос во Њу Џерси

Од:

Пожар во близина на хемиска фабрика во Пасаик, во Њу Џерси, синоќа се прошири на неколку згради и се заканува да стигне до складиште за хемикалии, соопштија официјални лица.

Жителите да се оддалечат од таа населба и да ги затворат прозорците порачаа локалните власти. Пожарникарите се уште ја проценуваат ситуацијата, засега нема информации за жртви.

Зградата била празна кога избуван пожарот.

Најголемиот дел од зградата каде што избувнал пожарот се урнал. Водата од блиската река се користи за помош на пожарникарите.

Би можело да ве интересира

„Билд“: САД со нови санкции против Русија доколку ескалира ситуацијата во Украина

А1он

Кремљ: Загрижени сме затоа што САД ги зголемуваат тензиите

Ана Ололовска

Пилот на американски авион скокнал при слетување на носач, повредeни седум морнари

Ана Ололовска

Нед Прајс: Во светот има само еден човек кој знае што подготвува Русија за Украина

Ана Ололовска

САД го тужат Гугл за следење без дозвола од корисниците

Ана Ололовска

Американската амбасадорка во ОН: Руската инвазија на Украина би ја отворила Пандорината кутија

Ана Ололовска