ВИДЕО: Голем пожар во „Exxon Mobil“ рафинеријата

Од:

Во рафинеријата на гигантот „Exxon Mobil“ лоцирана во Батон Роџ, Лос Анџелес е забележан огромен пожар.

Од тамошните власти потврдено е дека во рафинеријата досега нема повредени, а пожарот е ставен под контрола.

Би можело да ве интересира

Возраста на пациентите кои заболуваат од Ковид-19 во САД сега е за 15 години помала од почетокот на пандемијата

А1он

Трамп го извести Конгресот за повлекувањето на САД од СЗО

А1он

Властите во САД планираат да ја забранат кинеската апликација ТикТок

А1он

Галуп: Работата на претседателот Трамп ја одобруваат 38 отсто од Американците

Ана Ололовска

ФДА: Сè почести труења со антисептици кои содржат етил алкохол

Ана Ололовска

Њујорк Тајмс: Во САД се уште има недостиг на тестови

Ана Ололовска