ВИДЕО: Голем пожар во деловна зграда во Москва

Од:

Пожар избувна во деловниот центар „Гранд сетун плаза“, лоциран во западниот дел на Москва.

dobivaj vesti na viber

Според руските медиуми огнот ги зафатил првите четири ката од зградата.

Спасувачките служби ја евакуираат зградата во која има повеќе луѓе.

Би можело да ве интересира

Русите се во „експрес лонец“: Украинците со нова полициска тактика „виновна“ за успехот на контраофанзивата на Киев

А1он

Руски функционер од Херсон со жесток напад врз министерот за одбрана: Шојгу да размисли за самоубиство

Ана Ололовска

Вучиќ од Прага: Дали вие ја казнувате Русија или Србија?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пропагандистот на Путин, Сатановски: Ќе ги убиеме сите што се против Русија

Ана Ололовска

Украина го повикува светот: Престанете да се плашите од Русите, тие се безнадежни случаи

А1он

Брнабиќ: „Зошто Србија не и воведе санкции на Русија“, тоа ќе биде единствената точка на дневниот ред

А1он