(ВИДЕО) Ги шокираа гледачите: Русија ја нападна Естонија, НАТО тргна во одбрана

Од:

Угледната германска аналитичка ТВ емисија ги шокираше гледачите викендов која објави лажна вест дека руските сили влегле во една балтичка земја.
Не е јасни дали ова е направено за да привлечат внимание или се работи за некаква пропаганда.

-Заедно со европските и германските сојузници, американската војска тргна по копно, море и воздух за да стигне до Естонија и да ги протера руските сили кои ја нападнаа таа земја, исто како што направија и со Крим, рече водителот на германскиот национаен јавен сервис ЗДФ, Клаус Клебер.

Би можело да ве интересира

Русинките ќе можат да бидат камионџии, морнари и машиновозачи

Татјана Ташкова

Путин и Макрон в понеделник ќе разговараат за европската безбедност и соработка

Германски суд го одби барањето на девојче да пее во машки хор

Меркел бара средба со Џонсон заради Брегзит

Захарова со одговор по обвинението дека Русија украла американска технологија

Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на „Денот на победата“