(ВИДЕО) Герашченко: Праќаат ли Русите тенкови од педесеттите на бојното поле?

Од:

Антон Герашченко, советник на украинското Министерство за внатрешни работи, објави видео од транспортот на руски тенкови со воз.

Како што вели Герашченко, станува збор за тенкови од 1950-тите кои наводно ќе бидат испратени на бојното поле.

Би можело да ве интересира

Пригожин не застанува со критики: „Факции во Кремљ ја уништуваат руската држава“

Ана Ололовска

Сијарто: Војната во Украина не може да се реши на бојното поле, тоа конечно треба да го сфатат сите

Ана Ололовска

Лукашенко: Направивме само една грешка, требаше да ја докрајчиме Украина пред девет години

Ана Ололовска

Две лица загинаа во гранатирањето на регионот Белгород

Ана Ололовска

Русија: Ќе се вратиме во СТАРТ доколку САД го сменат непријателскиот став

Ана Ололовска

Украинската нуклеарна централа веќе три месеци е без резервно напојување

Ана Ололовска