(ВИДЕО) Експлозија во Санкт Петербург: Илјадници останаа без струја

Од:

Вчера вечер снема струја на рускиот аеродром Пулково и квартот Шушари во Санкт Петербург, источно од аеродромот.

Според различни канали на Телеграма, локалните жители слушнале силен звук налик на експлозија и виделе блесок еден час пред прекинот.

Руските власти се уште не ја коментираат ситуацијата. Повеќе од 100.000 луѓе останаа без струја, објавија граѓани на социјалните мрежи.

Би можело да ве интересира

Воведувањето дневна евтина тарифа значи двојно поевтина цена на електрична енергија, вели Ковачевски

СДСМ: Со мерката за евтина тарифа едно семејство заштедува 1.000 денари месечно

Горан Наумовски

ЕСМ понуди за 7,5 отсто повисока цена на тендерот за набавка на електрична енергија на ЕВН Хоум

Ученици мрзнeле во училиште во Загреб додека „мерцедес“ се полнел на училишна струја

Орце Костов

Бектеши: Струјата нема да поскапи, цената останува иста и по 1 јануари

Бислимоски: Цената на струјата за домаќинствата ќе ја кажува универзалниот снабдувач – ЕВН хоум

Горан Наумовски