(ВИДЕО) Експлозија во Мајами: Две лица загинаа, тројца тешко повредени

Од:

Две лица загинаа, а три се повредени во експлозија и пожар што зафати неколку возила и згради во индустриска зона во Мајами.

Пожарникарите во Мајами соопштија дека добиле повик за експлозија и пожар во бизнис околу 8:40 часот по локално време, и веднаш отишле на адресата.

Како што јавуваат тамошните медиуми, кога противпожарните бригади пристигнале на местото на настанот виделе неколку возила целосно зафатени од пламен, а чад се гледал дури и од автопатот Палмето.

За жал, во експлозијата се повредени неколку лица, од кои двајца починале во болница, а уште двајца се во критична состојба“, соопшти полицијата.

Бирото за убиства во моментов е на лице место заедно со единицата за подметнување пожари и е започната истрага за инцидентот.

Би можело да ве интересира

Во Шведска: Две експлозии, уништена е зграда

Горан Наумовски

Романија: Четири лица загинаа, петмина повредени во експлозија на гасовод

Експлозија во Москва: Се урна зграда, еден загинат, двајца се исчезнати

Горан Наумовски

Експлодираше машина за производство на ракетно гориво

(ВИДЕО) Скандал на аеродромот во Мајами: Вработените крадат од патниците

Катерина Ѓуровски

Момчето кое беше тешко повредено во експлозијата во Смедерево е хоспитализирано во Белград

Горан Наумовски