(ВИДЕО) Експлозија во фабрика за чоколади во САД, петмина загинаа, шест лица се исчезнати

Од:

Вчера околу 17 часот дошло до експлозија во фабрика за чоколади во САД. Експлозијата се случила во фабриката Р.М. Палмер Ко. во округот Вест Ридинг во американската држава Пенсилванија.

Пет лица загинаа, а шест се сметаат за исчезнати. Во болницата моментално се осум лица. Две лица се примени во добра состојба, а пет се на лекување.

Началникот на полицијата Вејн Холбен изјави дека експлозијата уништила една зграда и ја оштетила соседната. Засега не е позната причината за експлозијата, но можно е да има истекување на гас. На веб-страницата на компанијата се вели дека компанијата работи од 1948 година и сега има 850 вработени во нејзиното седиште во Вест Ридинг.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Две лица загинаа во пад на мал авион во Америка

Ана Ололовска

Напад со нож во Кливленд, ранети тројца полицајци

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бајден: Америка го доби она што и требаше, спречивме економски колапс

Ана Ололовска

80 години затвор за тинејџер кој си ги уби мајката и сестрата

Бебе почина во вжештено возило, родителите додека беа на миса и го оставија само три часа

ВИДЕО: Кинески борбен авион опасно се приближи до американски, Пентагон ја објави снимката

Ана Ололовска