ВИДЕО: Едно лице загина во поплавите во Германија

Од:

Јужниот дел на Германија е погоден од големи поплави, предизвикани од обилните врнежи, во кои едно лице го загуби животот.

Баварската полиција соопшти дека 44-годишен возач настрадал синоќа откако ја изгубил контролата над возилото на влажен коловоз и удрил во дрво.

На најмалку три делници во јужна Германија во прекин е железничкиот сообраќај.

Би можело да ве интересира

За три месеци 74 несреќи со електрични тротинети во Берлин

Меркел ја критикуваше најавата за анексија на Јорданската Долина

Електричните скутери делумно забранети на Октоберфест

Ана Ололовска

Црвен метеоаларм за југоистокот на Шпанија, две лица загинаа во поплавите

Анкета: Секој втор Германец е загрижен за демократијата во земјата

Ана Ололовска

Кина и се закани на Германија поради средбата на Маас со Вонг