ВИДЕО: Џип пропадна во дупка на улица во САД

Од:

Во понеделникот, додека џип се приближувал до крстосница во Истон, Пенсилванија, пропаднал во дупка која се отворила на улицата.

Инцидентот го снимиле надзорните камери и некои минувачи.

За среќа, возачот минал без посериозни повреди и успеал навреме да излезе од возилото, пренесе Си-ен-ен.

Би можело да ве интересира

Вашингтон бара од Москва итно да го ослободи опозиционерот Навални

Жарко Настоски

Врховниот суд отфрли антикорупциски тужби против Трамп

Жарко Настоски

САД: Трансродовите лица пак можат да служат војска, Бајден ја укина забраната

Жарко Настоски

Компанијата „Доминион“ го тужи Џулијани за 1,3 милијарди долари поради тврдењата за изборна измама

Жарко Настоски

ВИДЕО: Пет жртви во пукање во Индијанаполис, настрада и бремена жена

Катерина Павлова-Николовска

Бајден повторно го воведе ограничувањето за влез во САД