ВИДЕО: Две лица убиени, тројца повредени во оружен напад во Ајдахо

Од:

Најмалку две лица загинаа, а три се повредени во оружен напад во станбен комплекс за стари лица во Калдвел, во американската сојузна држава Ајдахо.

Полицијата соопшти дека по дојавата за нападот, на местото на инцидентот биле пронајдени повеќе жртви.

Меѓу повредените има и еден полицаец, а осомничениот е убиен.

Засега не е познато дали жртвите живееле во зградата, каде што бил извршен нападот.

Би можело да ве интересира

Американски генерал пренесува искуства од борбата со вирусот во Јужна Кореја

А1он

Њујорк го тресе епидемија, градоначалникот и гувернерот бараат итна помош од Вашингтон

А1он

„Тагешпигел“: САД пресретнале заштитни маски наменети за Германија

А1он

ВИДЕО: Зголемена продажбата на огнено оружје во САД во време на пандемијата

А1он

За две недели во САД околу 10 милиони луѓе останале без работа

Ана Ололовска

Пентагон купува 100.000 кеси за телата на умрените нод коронавирусот

Ана Ололовска