ВИДЕО: Драматично спасување на момче кое виси од балкон на седми кат во Кина

Од:

Застрашувачко видео го прикажува спасувањето на мало дете во кинескиот град Фошан.

dobivaj vesti na viber

Имено, малото момче некако им побегнало на родителите и паднало низ терасата на седмиот кат од станбената зграда. Како што може да се види на видеото, главата му е заглавена меѓу решетките, додека беспомошно мавта со рацете и нозете.

За среќа, еден човек имал храброст да му помогне на момчето, ризикувајќи го сопствениот живот во тој процес.

Инцидентот се случил во Фошан, провинцијата Гуангдонг, на 25 септември, пишува People’s Daily.

Видеото стана вирално на кинеските социјални мрежи.

Би можело да ве интересира

Пентагон: Кина до 2035 година може да поседува 1.500 нуклеарни боеви глави

Кина испрати вселенско летало со тројца астронаути

Горан Наумовски

Си Џипинг: Кина е подготвена за поцврсто партнерство со Русија

Во невремето во Синџијанг починаа седум лица

А1он

Сунак: Заврши „златната ера“ во односите со Кина

А1он

ВИДЕО: Полицијата ги запира луѓето во Шангај и ги брише фотографиите од протестите од нивните телефони

А1он