ВИДЕО: Дојава за бомба создаде паника, евакуација на Таџ Махал

Од:

По дојава за поставена бомба Таџ Махал евакуирани се туристите, а одред на индиската специјална полиција го проверуваше светскиот познатиот објект. Објектот беше затворен.

dobivaj vesti na viber

По околу половина час полицијата соопшти дека се работи за лажна дојава. Историскиот коплекс повторно беше отворен.

Би можело да ве интересира

Индискиот Врховен суд: Сите жени имаат право на абортус

А1он

Најмалку 21 лице загинаа во Индија, откако беа погодени од гром

А1он

Во Непал и Индија 48 загинати во монсунските дождови

Премиерот на Индија со порака до Путин: Не е време за војна

А1он

Главниот обвинител на Луганск загина при експлозија на бомба, убиен е и неговиот заменик

А1он

Најмалку 11 жртви откако училишен минибус падна од карпа во Индија

А1он