ВИДЕО: Дојава за бомба создаде паника, евакуација на Таџ Махал

Од:

По дојава за поставена бомба Таџ Махал евакуирани се туристите, а одред на индиската специјална полиција го проверуваше светскиот познатиот објект. Објектот беше затворен.

По околу половина час полицијата соопшти дека се работи за лажна дојава. Историскиот коплекс повторно беше отворен.

Би можело да ве интересира

Во текот на монсунските дождови во Индија починаа повеќе од 160 лица, неколку десетици заробени под свлечишта

Монсунски дождови во Индија, најмалку 125 загинати

Ана Ололовска

Антитела на Ковид-19 има 67 отсто од населението во Индија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Дојава за бомба ја евакуира српската државна телевизија

Жарко Настоски

Во Индија илјадници луѓе вакцинирани со солена вода

Ана Ололовска

Телата на мноштво жртви од коронавирусот плутаат по реката Ганг во Индија

Ана Ололовска