ВИДЕО: Четворица загинати, повеќемина затрупани при уривање на зграда во Мумбај

Од:

Зграда од четири ката се урна денеска во индискиот финансиски центар Мумбај, при што најмалку четири лица загинаа, а десетици се затрупани под урнатините, изјави припадник на пожарникарската служба.

– Не знаеме точно колку луѓе се блокирани, но според информациите од соседите, сметаме дека веројатно станува збор за повеќе од 30, истакна истиот извор, додавајќи дека тесните улици во тоа подрачје ги оневозможуваат спасувачките операции.

Ова е втор таков случај на просторот на повеќемилионскиот Мумбај за помалку од десет дена.

Поројните монсунски дождови често се опасност за старите или лошо изградени објекти.

Би можело да ве интересира

Трамп: Индија и Пакистан да ги намалат тензиите околу Кашмир

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пожар во болница во Њу Делхи, се евакуираат пациентите

Индија во следните денови планира олеснување на рестрикциите во Кашмир

А1он

Моди ја бранеше индиската политика за Кашмир

А1он

Во Индија во сезоната на монсуни загинаа најмалку 209 луѓе

А1он

Индискиот Врховен суд ја потврди блокадата на Кашмир