ВИДЕО: Британското знаме симнато од пред европските институции

Од:

Неколку часови пред брегзит, знамињата на Велика Британија, што беа покрај знамињата на ЕУ и другите земји-членки, беа отстранети од европските институции во Брисел и Стразбур.

Прво, британското знаме беше отстрането пред Европскиот совет во Брисел, а потоа пред зградите на Европскиот парламент во Брисел и во Стразбур.

Претходно попладнево, европското знаме беше симнато од пред постојаната британска мисија во ЕУ.

Би можело да ве интересира

Британија: Пад на бројот на новозаразени

Ана Ололовска

Британија ги укинува ковид пропусниците и маските

А1он

Писма за недоверба кон Џонсон предале 11 конзервативни пратеници

Ана Ололовска

Британија ќе испорача нов ракетен систем на Украина

А1он

Британската Влада со најава за замрзнување, па укинување на претплатата за Би-Би-Си

А1он

Британските власти го намалуваат финансирањето на Би-Би-Си

Ана Ололовска