ВИДЕО: Бил Клинтон изгледа задрема додека го слушаше говорот на Бајден

Од:

Меѓу многуте снимки и коментари за вчерашната инаугурација на новиот американски претседател Џо Бајден, еден детаљ го привлече вниманието на корисниците на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

На Твитер се појавија извадоци од директниот пренос на церемонијата од Вашингтон, а и фотографии, на кои изгледа како поранешниот претседател Бил Клинтон, кој беше меѓу почесните гости, да задрема додека го слушаше инаугуративниот говор на Бајден, и тоа на самиот почеток на говорот.

Вчерашната свеченост во Вашингтон беше единствена по многу нешта: на неа, кршејќи ја вековната традиција, не се појави досегашниот претседател Доналд Трамп, таа се организираше во време на пандемија, со забрана за традиционалните големи собири, а мерките за безбедност беа на највисоко можно ниво, по упадот на приврзаниците на Трамп во зградата на Конгресот на 6 јануари.

Би можело да ве интересира

Американската министерка за финансии ги повика европските сојузници да заземат заеднички став за Кина

Влада: Утврдена делегацијата за Стратешкиот дијалог со САД

Катерина Павлова-Николовска

САД предлагаат ЕУ да воведе царини за испораките на нафта од Русија

САД најавиja ублажување на политиката кон Куба

Ана Ололовска

САД извршија успешен тест на хиперсонично оружје

Ана Ололовска

Во САД од Ковид-19 починале еден милион луѓе

А1он